Hamile kalana bedava tatil

Hamile kalana bedava tatil

İtalya'nın Assisi kentinde bir grup otel, kendi tesislerinde konaklarken hamile kalan müşterilerine tatil hediye ediyor. Doğurganlık odası adlı proje, İtalya'daki düşük doğum oranlarına karşı girişimde bulunmayı ve yerel turizmi güçlendirmeyi amaçlıyor.

İtalya'da birkaç otel, oralarda konaklarken hamile kalan müşterilerine bedava tatil veriyor. BBC Türkçe'nin haberine göre projeye katılan otellerde kalan müşteriler, bu sırada hamile kaldıklarını ispat ederse ileride aynı tesiste bedava tatil ya da para iadesine hak kazanıyor.


Müşterilerin kanıt olarak, otelde kaldıktan 9 ay sonra bebeklerinin dünyaya geldiğini gösteren belgeler sunmaları gerekiyor. Belediyenin turizmden sorumlu meclis üyesi Eugenio Guarducci tarafından yeni oluşturulan Turizm Masası biriminin tasarladığı Fertility Room projesine şimdilik 10 otel ve tesis katılıyor.


Çocuk yapan müşterilere bedava tatil veya para iadesi kampanyasının 31 Mart 2017 tarihine kadar sürmesi planlanıyor. Kampanyanın internet sitesinde "Ülkemizdeki düşük doğum oranı, sosyal politikalar açısından gelecek yılların en büyük sorunlarından birini teşkil ediyor. İşte bu yüzden Assisi'deki bazı özel turistik işletmeler orijinal bir fikir önermeye karar verdi" deniliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS