hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hillary Clinton’dan Trump’a ırkçılık suçlaması

  Hillary Clinton’dan Trump’a ırkçılık suçlaması
  expand

  ABD Başkan adayı Hillary Clinton, Cumhuriyetçi Parti adayı olan Donald Trump’ı yaptığı konuşmalar esnasında ırkçılıkla suçladı. Trump ise Clinton için “İnsanların renklerini oy olarak gören yobaz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Reuters'ın haberine göre, Clinton Nevada’da yaptığı konuşmada Trump’ın kampanyasını önyargı ve paranoyayla yürüttüğünü belirtti.

  Hillary Clinton siyahi ve Latin kökenli seçmenlerin oylarını elinde tutması gerekiyor. Barack Obama da aynı stratejiyi 2008 yılındaki seçimlerde gerçekleştirmişti.

  Trump ise ırkçı yaklaşımından, Müslüman göçmenlere yapılması beklenen desteğin sağlanmaması ve yakın zamanda Meksika sınırının yeniden 3 bin 169 metrelik duvarla kapatılması gibi nedenlerden dolayı göçmenlerden yeterinde oy alamıyor.

  Suçlamalardan kısa süre sonra Manchester’da konuşan Trump, “Ne zaman demokratik politikalar başarısız olsa ortaya tek bir tartışma konusu çıkıyor o da: Trump ırkçı! Trump ırkçı! Tump ırkçı! Bu iğrenç suçlamalar hiç de şaşırtıcı değil” dedi.

  Hillary Clinton’dan Trump’a ırkçılık suçlaması

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çarşamba günü Mississippi’de yaptığı konuşmada ise, Hillary Clinton için “İnsanların renklerini oy olarak gören yobaz” açıklamasını yaptı. Aynı şekilde, “Yapılan suçlamalar sadece bana değil, tüm seçmenlerine yöneliktir” dedi.

  “Yazıklar olsun”

  Trump, daha sonra konuşmasında, “Hillary Clinton, masuminsanlara iftiraatıyorve seçmenlerine yalan söylüyor. Sadece üç şey söyleyeceğim: Yazıklar olsun!”

  Trump, Perşembe sabahı da, New York’ta siyahi ve Latin Cumhuriyetçilerin başkanını ve merkez ofisini ziyaret etti.

  Fakat yürüttüğü politika işe yarıyor gibi durmuyor. Siyasi bilimler profesörü Bernard Fraga: “Trump’ın yürüttüğü bu politikanın, göçmenlerden alacağı oyu artıracağını düşünmüyorum.” Açıklamasını yaptı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow