İngiliz yolcudan tepki: "Brexit’i pasaport kuyruğunda beklemek için mi yaptık?"

İngiliz yolcudan tepki: "Brexit’i pasaport kuyruğunda beklemek için mi yaptık?"

İngiliz bir yolcunun "Schiphol’de 55 dakikadır kuyrukta bekliyorum. Bu benim oy verdiğim Brexit değil" mesajı ve fotoğrafı İngiltere'de ve diğer Avrupa ülkelerinde tartışma yarattı.

İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrılarak ‘Brexit’i hayata geçirdi, ancak tartışmalar bitmedi. Bu kez de İngilizlerin, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki pasaport kontrol noktasında uzun süre beklemek zorunda kaldığına dair bir tweet ortalığı karıştırdı.Önceki gün Twitter’daki Colin Browning adlı kişinin Twitter hesabından "Schiphol’deki hizmet kesinlikle iğrenç. 55 dakikadır kuyrukta bekliyorum. Bu benim oy verdiğim Brexit değil" mesajı paylaşıldı. Tweet binlerce kez paylaşılırken Brexit yanlıları ile karşıtları arasında tartışma yeniden alevlendi.


Schiphol Havalimanı ise bir açıklama yaparak yavaşlığın Brexit’ten değil, yeni işe başlayan memurlara yönelik eğitimden kaynaklandığını belirtti. İngiltere, 31 Ocak itibariyle AB’den ayrılmış olsa da geçiş sürecinin tamamlanacağı 1 Ocak 2021 tarihine kadar İngilizler aynı haklarından yararlanmaya devam edecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS