İngiltere, Davutoğlu'ndan protesto nedeniyle özür diledi

İngiltere, Davutoğlu'ndan protesto nedeniyle özür diledi

İngiltere'nin başkenti Londra'da resmi ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mevkidaşı David Cameron ile görüşmesi sırasındaki protestolar sırasında arbede yaşandı.  İngiltere İş, Yenilik ve Ticaret Bakanı Sajid Javid, hükümeti adına yaşananlardan dolayı Davutoğlu'ndan özür diledi.

İngiltere hükümetinin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İngiliz mevkidaşı David Cameron'la görüşmesi sırasında Başbakanlık binasının önündeki protesto gösterisinde gelişen arbede ve saldırganlık nedeniyle Türkiye'den özür dilediği öğrenildi.


İngiltere'deki yazarlardan Türkiye mektubu


İngiltere hükümetinden İş, Yenilik ve Ticaret Bakanı Sajid Javid, Başbakan Davutoğlu'nu dün akşam Mandarin Otel'de Dış Ekonomik İlişkiler Kurumu'nun düzenlediği Türkiye-İngiltere İşadamları Yemeği'nin ardından kaldığı otelde ziyaret etti. Söz konusu görüşmede, İngiliz bakan, Davutoğlu-Cameron görüşmesi sırasında dışarıdaki protestoda yaşanan arbede ve saldırganlıktan dolayı İngiliz hükümeti adına özür diledi.


Başbakan Davutoğlu'ndan akademisyenlere soru


Javid ayrıca, Başbakan Davutoğlu'nun İngiltere ziyaretinde, iki ülke arasında yenilik, araştırma ve ticaret birliğinin derinleştirilmesine katkı sağladığını, ileri dönemde ise Türkiye'ye yapmayı planladığı ziyaretle de ivme kazanan ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çaba sarfedileceğini dile getirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS