İngiltere'de sahte tecavüz iddiasına 8,5 yıl hapis cezası

İngiltere'de sahte tecavüz iddiasına 8,5 yıl hapis cezası

İngiltere'de sahte tecavüz iddiasına 8,5 yıl hapis cezası

İngiltere'de uyuşturularak tecavüze uğradığını ve sonrasında fuhuşa zorlandığını iddia eden 22 yaşındaki bir kadın, yalan söylediğinin ortaya çıkmasının ardından 8,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

22 yaşındaki Eleanor Williams, Mayıs 2020'de sosyal medya hesabından yaptığı ve 100 binden fazla paylaşım alan açıklamasında, güney Asyalı erkekler tarafından dövüldüğünü, istismar edildiğini ve fuhuşa zorlandığını iddia etmişti.

Williams'ın bu yorumları memleketi Barrow-in-Furness da öfke seline ve yağmalara yol açmıştı. Ocak ayında Williams jüri tarafından adaleti yanıltmaktan suçlu bulunmuştu.

Polis, Williams'ın tecavüz ve yurt dışına kaçırılma iddialarının yalan olduğundan ve iddialarını desteklemek için kendisini çekiçle yaraladığından şüphelenmişti.

Euronews Türkçe'deki habere göer yargıç, Williams'ın neden bu yalanları uydurduğunu bilmediklerini ama Asyalıları suçlayarak iddialarının inandırıcılığını artırmak istediğinin açık olduğunu belirtti.

Suçlanılan 3 kişi ise mahkemede şüphe altında oldukları dönemde intihara kalkıştıklarını belirtti.

Williams, Mohamed Ramzan adlı Pakistan asıllı iş adamının kendisini 12 yaşında kandırdığını ve Amsterdam'a götürerek fuhuşa zorladığını ileri sürmüştü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

GÜVENLİK KAMERASINDA YALNIZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Polis daha sonra Williams'ın Amsterdam'da olduğu sırada Ramzan'ın banka kartının İngiltere'de kullanıldığını tespit etti.

Blackpool'a götürülüp ölümle tehdit edildiği ve tecavüze uğradığı iddiaları ise güvenlik kamerasında yalnız olduğu tespit edilince çöktü.

Mahkeme çıkışında konuşan Ramzan, iddialar nedeniyle hayatının 'cehenneme döndüğünü' ve işyerinin iflas ettiğini belirterek tekrar nasıl ayağa kalkacağını bilmediğini söyledi.

Williams, toplumda infial yaratmayı hedeflemediğini söylese de hakim bu paylaşım üzerine Pakistan asıllıların hedef haline gelebileceğinin açık olduğunu söyledi.

(Fotoğraf: Cumbria Constabulary)

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber