hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İran'dan füze yağmuru! Suriye ve Irak'taki hedefleri vurdu: "Mossad'ın karargahı yok edildi" iddiası

  İrandan füze yağmuru Suriye ve Iraktaki hedefleri vurdu: Mossadın karargahı yok edildi iddiası
  expand

  Orta Doğu'da tansiyon zirvede... Suriye ve Irak'ta patlamalar meydana geldi. Kısa süre sonra İran önceden belirlenen hedeflere füze saldırısı düzenlediğini dünyaya duyurdu. Devlet kontrolündeki İRNA saldırıda Mossad'ın karargahının yok edildiğini duyurdu. İran Devrim Muhafızları, Irak'ın Erbil kentindeki füze saldırılarıyla ilgili "bölgedeki terör ve casusluk karargahlarını" vurduğunu açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İran devlet medyası tarafından yapılan açıklamaya göre, Devrim Muhafızları (IRGC), Kuzey Irak'ta yer alan Erbil'de düşman bölgeleri olarak tanımladığı yerlere balistik füzeler fırlattı.

  Açıklamada, "Bu gece geç saatlerde bölgedeki casusluk merkezlerini ve İran karşıtı terör gruplarının toplantılarını yok etmek için balistik füzeler kullanıldı" denildi.

  İRNA bu gelişmeyi 'İran füzeleri Mossad'ın karargâhını yok etti' başlığı ile dünyaya duyurdu.

  Iraklı yetkililer, İran'ın füze saldırısında aralarında Kürt iş adamının da bulunduğu 4 sivilin öldüğünü açıkladı.

  İslam Devrimi Muhafızları Ordusu tarafından daha önce yayınlanan açıklamada, Suriye de dahil olmak üzere bazı bölgelerdeki casus merkezlerine ve 'İran karşıtı terörist grupların toplantıları'na karşı füze saldırıları düzenlendiği açıklanmıştı.

  İrandan füze yağmuru Suriye ve Iraktaki hedefleri vurdu: Mossadın karargahı yok edildi iddiası

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD, İRAN'IN IRAK'TAKİ SALDIRILARINI 'PERVASIZ' OLARAK NİTELENDİRDİ

  Hürriyet'te yer alan habere göre Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Adrienne Watson, Erbil şehrine düzenlenen saldırılarda hiçbir ABD personelinin veya tesisinin hedef alınmadığını söyledi.

  Watson, "Durumu değerlendirmeye devam edeceğiz ancak ilk belirtiler bunun pervasız ve kesin olmayan bir dizi saldırı olduğunu gösteriyor" dedi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matt Miller ise yaptığı açıklamada, "İran'ın Irak'ın istikrarını baltalayan pervasız füze saldırılarına karşı çıkıyoruz" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow