hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrailli bakanı şoke eden tepki: Defol buradan!

  İsrailli bakanı şoke eden tepki: Defol buradan
  expand

  İsrail'de Hamas saldırılarından yaralanan vatandaşları ziyarete giden iki bakan hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail-Hamas arasından 7 Ekim tarihinden beri devam eden savaş sebebiyle şimdiye kadar yüzlerce sivil ve asker hayatını kaybetti. Ülkenin güneyin adeta işgal eden Hamas, İsrail ordusunun savaş ilan etmesiyle ele geçirdiği bölgeleri tek tek kaybetti. Gazze Sağlık Bakanlığı İsrail saldırılarında ölü sayısının 1417'ye yükseldiğini bildirdi. Bölgedeki yaralı sayısı ise şimdilik 6268.

  HASTANE ZİYARETİNDE SOĞUK DUŞ

  Milliyet'te yer alan habere göre, Hamas'ın saldırısı sonrası yaralanan yüzlerce İsrailliyi, hükümet yetkilileri moral vermek için hastanede ziyaret etti. İsrail Çevre Koruma Bakanı Idit Silman ise bu ziyaretler sırasında tepkiyle karşılandı. Hastanede görevli bir doktor Silman'a 'Defol buradan ülkeyi mahvettiniz' diye bağırdı. Bakanın hastaneyi terk etmesine neden olan protesto, hükümetin son yıllarda ülkeye karşı yapılan en ciddi Hamas saldırısındaki başarısızlığına duyulan artan öfkeyi yansıtıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow