İşte ABD ile Rusya arasındaki nükleer savaşın sonuçları: Saatler içinde 85 milyon insan ölecek!

Princeton Üniversitesi'nden bilim insanları dünya üzerinde ABD ve Rusya arasındaki nükleer savaşın sonuçlarını bir simülasyon ile anlattı.Princeton Bilim ve Küresel Güvenlik programında (SGS) yapılan araştırma sonucunda yapılan bir simülasyon, nükleer savaşın korkunç sonuçlarını gözler önüne serdi.
Simülasyonda başlangıç saldırılarından karşı stratejilere kadar pek çok ihtimal göz önünde bulunduruldu.
Simülasyonda nükleer saldırı sonucu patlamaları temsil eden beyaz halkalarla dolu bölgeden önce balistik füzelerin elektronik rotaları görülüyor.
Taktiksel planda Rusya, savaş uçakları ile Avrupa'ya 300 savaş başlığı ile nükleer savaş açıyor. NATO güçleri de Rusya'ya 180 başlık ile karşılık veriyor. Bu tabloya göre 3 saat içerisinde 2,6 milyon insan hayatını kaybedecek.
Karşı güç planına göre Avrupa'nın adeta yok olması ile NATO güçleri ABD destekli savaş uçakları ve denizaltıları ile Rusya'ya nükleer saldırı düzenliyor.
Saldırı bu kez 600 savaş başlığı ile gerçekleştirilirken, bu aşamada da 45 dakika içerisinde 3,6 milyon kişi ölüyor.
7
Karşı askeri stratejiler planında ise ABD öncülüğündeki NATO güçleri ile Rusya arasında savaş son aşamaya varıyor.
Savaşın bu aşamasında iki taraf birbirlerinin en kalabalık 10 şehrine, kent başına 5 ile 10 arası savaş başlığı ile nükleer saldırı düzenliyor.
Yaklaşık 45 dakika içerisinde de 85,3 milyon insan ölüyor.
Simülasyona göre ilk saatlerde toplamda ölecek insan sayısı 34 milyonken en az 54 milyon kişi de yaralanacak. Nükleere bağlı hastalık ve dolaylı sorunlar ise bu listeye dahil edilmedi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS