İsveç'te Türk bakanın koltuğu "Bozkurtlarla" ilişkisi nedeniyle sallantıda

İsveç'te Türk bakanın koltuğu "Bozkurtlarla" ilişkisi nedeniyle sallantıda

İsveç hükümetinin Türk kökenli Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın "Bozkurtlar" ve "Milli Görüşçülerle" ilişkileri nedeniyle koltuğu sallantıda. "Ermeni köpeklerine ölüm" diyen dernek başkanı ile fotoğrafları çıkan Yeşiller Partili bakan Kaplan'ın istifası isteniyor.

İsveç koalisyon hükümetinin Yeşiller Partili Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın koltuğu sallanıyor. Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın geçen yıl Türk Bozkurtlar Teşkilatı Başkanı İlhan Şentürk ve geçen hafta Azerbaycan'a destek mitingi konuşmasında "Ermeni köpeklere ölüm" diye konuşan ve tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalan İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Barbaros Leylani ile aynı yemek masasında fotoğrafları yayınlanmış, kamuoyunda tepki ile karşılanmıştı. Dün de Mehmet Kaplan'ın "Türk Milli Görüşçüler" ile birlikte fotoğrafının yayınlanması kendi partisi içinden de tepki ile karşılandı.


Almanya'da Türk kökenli vekile ölüm tehdidi


Konut Bakanı Mehmet Kaplan, çeşitli çevrelerde "aşırı milliyetçiler" ve "aşırı İslamcılarla" ilişki içinde olmakla suçlanıyor.


Almanya'da 1915 olayları ile ilgili önemli gelişme


İsveç Başbakanı Stefan Löfven dün Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın Milli Görüşçülerle fotoğrafının yayınlanmasından önce yaptığı toplantıdan sonra yaptığı yazılı açıklamada “Kaplan çok özenli davranması gerektiğini anladı" dedi.


Parti liderinden şok açıklama: 'IŞİD'e katılmak suç olmamalı'


Başbakan, Mehmet Kaplan'ın son fotoğrafının yayınlanmasından sonra henüz bir yorumda bulunmadı.


Bakanın üyesi olduğu Yeşiller Partisi üyesi eski milletvekili Rebwar Hassan, Mehmet Kaplan'ın partiden ve bakanlıktan istifa etmesini isterken Yeşiller Partisi milletvekili ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin "Mehmet Kaplan yemeğe kimlerin katıldığını bilmiyordu " diyerek parti arkadaşını savundu.


Konut Bakanı Mehmet Kaplan İsveç televizyon kanalı SVT'nin dün akşamki haber programında "Milli Görüşçüler" ve "Bozkurtlarla" olan görüşmelerini savunarak "Değişik dernek temsilcileri ile diyalog içinde olmanın yanlış olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS