İtalya'da IŞİD operasyonu!

İtalya'da IŞİD operasyonu!

İtalya'da sabah saatlerinde düzenlenen operasyonlarla, Roma ve Milanoda eylem düzenleme hazırlığı içinde oldukları tespit edilen, IŞİD (DAİŞ) terör örgütüyle bağlantılı 2 kişi gözaltına alındı.

İtalya'da, yılbaşından beri başta IŞİD olmak üzere radikal dinci terör örgütleriyle bağlantılı 40 kişi sınır dışı edilirken, İçişleri Bakanı terörü önleyici sistemlerinin iyi işlediğini söyledi. ANSA

, Olumlu bir sonuç elde ettik. Bu sabahki operasyonlar da gösterdi ki terörü önleyici sistemimiz iyi işliyor. İtalyanın yaşanacak güvenli bir yer olması için her gün çalışıyoruz. Ancak hiçbir ülkenin sıfır risksiz olmadığının da bilincindeyiz dedi. Bakan Alfano bir süre önce yaptığı açıklamalarda, radikal dinci örgütlerle bağlantılı kişilere göz açtırmayacaklarını dile getirerek, Terörizme karşı, terör saldırılarına karşı demokrasiyi garanti altına almak için durmadan mücadele edeceğiz demişti.  Nitekim İtalya, terörle mücadele kapsamında önleyici tedbirleri artırmış, Aralık ayı sonundan bu yana aralarında bir Türk öğrencinin de bulunduğu 40 kişiyi sınır dışı etmişti. Bu kişilerin, radikal dinci örgütlerle bağlantısı tespit edilmişti. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS