hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kerry-Çavuşoğlu görüşmesinde terör ve sığınmacılar ön plana çıktı

  Kerry-Çavuşoğlu görüşmesinde terör ve sığınmacılar ön plana çıktı
  expand
  KAYNAK DHA

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri John Kerry ile görüştü. ABD Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen görüşme öncesi gazetecilerin karşısına çıkan iki bakan, Suriye, İŞİD, terör ve sığınmacılar konularını ele alacaklarını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  John Kerry, konuşmasında Türkiye’de yaşanan terör olaylarında yaşamını yitirenler için başsağlığı dileklerini dile getirdi. ABD ile Türkiye’nin bir çok konuda ortak çıkarları olduğuna değinen Kerry, terörizme karşı mücadele ve sığınmacılara yardım konularında Türkiye’yi takdir ettiklerini söyledi. Türkiye’yi sarsan son terör saldırılarının yanı sıra, Brüksel ve Bağdat’ta yaşanan saldırılara da değinen Kerry, “IŞİD, El Nusra gibi terörist örgütleri olabildiğince çabuk yok etmek, bölgeye istikrar getirmek hepimizin ortak çabası ve çıkarı” dedi.

  Çavuşoğlu da, Kerry’nin başsağlığı dilekleri için teşekkür ettikten sonra, terör örgütlerinin yalnızca Türkiye için değil, Avrupa, Afrika, tüm dünya için tehdit oluşturduklarını söyledi. Türkiye’nin hem kendi bölgesinde hem de dünyada terör örgütlerini yok etmek için kararlı olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, IŞİD, El Nusra ve PKK terör örgütlerine karşı işbirliğinin artırılması konularını ele alacaklarını belirtti.

  Çavuşoğlu, bu yıl içinde Kıbrıs sorununun çözülmesini umduklarını da dile getirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow