Kim Jong-un öldü mü? Kim Jong-un’un sağlık durumuyla ilgili son haber

Kim Jong-un öldü mü? Kim Jong-un’un sağlık durumuyla ilgili son haber

Kim Jong-un öldü mü? Kim Jong-un’un sağlık durumuyla ilgili son haber

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un öldü mü? İki haftadır devlet televizyonuna çıkmayan kendinden önceki devlet başkanı olan babasının tüm ülkede kutlanan doğum günü törenine de katılmayan Kim Jong-un’un ölündüğü veya komada olduğu iddiaları yüksek sesle dile getiriliyor. Peki, Kim Jong-un öldü mü? İşte, merak edilen sorularla ilgili son gelişmeler…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kim Jong-un öldü mü? Uzun süredir kameralara görüntü vermeyen Kuzey Kore lideri ile ilgili en çok bu sorunun cevabı araştırılıyor. Peki, Kim Jong-un öldü mü? Sağlık durumu nasıl? İşte, Kuzey Kore lideri ile ilgili son gelişmeler…

Kuzey Kore'nin 36 yaşındaki otokrat liderinin sağlık durumuna ilişkin iddialara, hemen her gün bir yenisi ekleniyor. Son açıklama Güney Kore'den geldi. Devlet Başkanı Moon Jae-in'in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in, CNN'e konuştu. "Kim Jong-un hayatta ve iyi. 13 Nisan'dan bu yana Wonsan bölgesinde kalıyor. Şimdiye kadar herhangi bir şüpheli hareket tespit edilmedi" dedi.

Ancak Japonya basını Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un "bitkisel hayatta olduğunu" iddia etmişti. O iddialara göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ay başında düştü ve hastaneye kaldırıldı. Pekin'den, uzman ekip desteği istenildi. Ancak ekip gelmeden, Kim Jong-un'a kalp ameliyatı yapıldı.

Ameliyatta, Jong-un'un kalıtsal obezitesi nedeniyle bir dizi komplikasyon yaşandı. Haberlere göre, ameliyatın başarısız olması sonucu Kim Jong-un bitkisel hayata girdi.

Bir diğer iddia ise kuzey kore üzerine araştırmalar yapan Washington merkezli Amerikalı bir düşünce kuruluşundan gelmişti. Kim'e ait olduğu düşünülen bir trenin uydu görüntüleri paylaşıldı. 38 North isimli web sitesinde yayınlanan uydu görüntülerinde, trenin ülkenin doğu kıyısındaki Wonson şehrindeki istasyonda beklediği görülüyor. Bu da Güney Koreli yetkilinin iddiasını güçlendiriyor.