Kraliçe Elizabeth'ten Kraliyet'e yılbaşı uyarısı

Kraliçe Elizabeth'ten Kraliyet'e yılbaşı uyarısı

İngiltere Kraliçeşi 2. Elizabeth Noel için Kraliyet ailesi bireylerinden düşük maliyetli ama eğlenceli armağanlar almalarını istedi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth 24 Aralık akşamı kutlanacak Kraliyet Noel yemeği öncesi alınacak armağanların düşük maliyetli ancak eğlenceli olmalarını istedi.

Norfolk yakınlarındaki Sandringham Sarayı'nda düzenlenecek geleneksel Noel yemeği için bu yıl sıra dışı olarak Prens Harry’nin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’in annesi Doria Ragland’ın da davet edilebileceği öğrenildi.

İtalyan Corriere della Sera gazetesinin Kraliyet ailesi dergisi “Majesty”den alıntı yaptığı haberde Kraliçe 2. Elizabeth’in Noel kutlamaları sırasındaki protokole harfiyen uyulması gerektiği ve bu yıl için Noel ağacı altına yerleştirilecek hediyelerin düşük maliyetli ancak paketlerin açıldığında aile bireylerini eğlendirmesi koşulunu getirdiğini sütunlarından aktardı.

Yerel saatle Noel akşamı 18.00’de Prens Philip’in ilk armağanı Kraliçe 2. Elizabeth’e sunmasıyla başlayacak olan gece için bilgi veren “Majesty” dergisinin yayın yönetmeni İngrid Seward Sussex Düşeşi Meghan Markle’ın annesi Doria Ragland’ın da Sandringham Sarayı'ndaki Kırmızı Salon'da Noel kutlamalarına katılacağını belirtti.

Noel yemeği geleneklerine göre masaya oturacak tüm aile bireylerinin resepsiyon başlamadan önce ve yemek sonrası girişe konulan tarihi terazide tartılmaları öngörülmekte. 1900'lü yılların başlarında Kral 7. Edward tarafından başlatılan yemek öncesi ve sonrası tartılma zorunluğu geceye katılanların sarayda iyi beslendiklerini kanıtlamak için konulmuş. Bu gelenek halen Kraliçe 2. Elizabeth tarafından da sürdürülmekte.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS