Mekke'deki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat

Mekke'deki vinç kazasında ölenler için 225 bin TL tazminat

Suudi Arabistan devletinin Mekke'deki vinç kazasında hayatını kaybeden kişilere 225 bin TL tazminat ödeyeceği iddia edildi.

Zaman Gazetesi'den Nazif Erışık'ın haberine göre soruşturma sürerken, hayatını kaybeden her hacı adayı için ailelerine 300 bin riyal (225 bin TL) tazminat ödeneceği açıklandı. Daha önce toplu defin yapacağını belirten Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26'sının İranlı, 20'sinin Mısırlı, 15'inin Pakistanlı ve 12'sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.


Yıldırım düşmüştü


Kimliği tespit edilemeyen ölmüş hacı adaylarının kimlikleri de DNA testiyle belirlenmeye çalışılıyor. Mekke'de etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkilemiş, Kâbe'de tavaf alanını genişletme çalışmalarında kullanılan yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki vinç yıldırım düşmesi sonucu devrilmişti.Tazminat, Arap basıında geniş yer buldu


Suud Yönetimi'nin faciada kaybedenlerin ailelerine Tazminat ödeyeceği haberi Arap gazetelerinde birinci sayfada kendisine yer buldu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS