NASA astronot arıyor: İşte aranan şartlar!

Astronot olmak isteyenler için yeni fırsat ortaya çıktı. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, 2-31 Mart tarihleri arasında astronot olmak isteyenlerin başvurularını alacak.Ay ve Mars görevlerinde yer almak için Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) astronot aramaya başladı. 2-31 Mart tarihleri arasında yapılacak başvuru ile birlikte astronot olmaya adaylık kazanılabilecek.

NASA’nın mevcutta 48 astronotu bulunuyor. Kadrosunu güçlendirmek isteyen NASA yeni uzay görevleri için Artemis Jenerasyonu astronotlar yetiştirecek.
NASA’nın başındaki isim Jim Brindenstine astronotların kadın ve erkeklerden oluşacağını ve adayların yıldızları keşfetmek için yeterli özelliklere sahip olması gerektiğini belirtti.
İŞTE ŞARTLAR

İşte bu pozisyona başvurabilmek için gereken şartlar:

- ABD vatandaşı olmak,

- Mühendislik, bilim, teknoloji, ve matematik alanlarından herhangi birinde yüksek lisans derecesine sahip olmak veya ilgili bir bilim dalındaki doktora programının en az iki senesini tamamlamak,

- Osteopatik tıp doktoru olmak

- Ulusal çapta tanınan bir okulda test pilotluğu programı bitirmek.

1000 SAATLİK DENEYİM

Başvuracak olan adayların alanlarında iki yıl boyunca deneyimlerinin olması veya jet uçaklarında en az bin saatlik kaptan pilotluk tecrübesinin olması gerekiyor.

MAAŞ 160 BİN DOLAR

Astronotların yıllık kazançları yaklaşık 100 ile 160 bin dolar civarında oluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS