Netanyahu’dan Lübnan’a tehdit: Beyrut'u Gazze'ye çeviririz

Netanyahu’dan Lübnan’a tehdit: Beyrut'u Gazze'ye çeviririz

Netanyahu’dan Lübnan’a tehdit: Beyrutu  Gazzeye çeviririz
expand
KAYNAKİHA

Lübnan'ı Hizbullah üzerinden tehdit eden İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu, "Eğer Hizbullah topyekûn bir savaş başlatmaya karar verirse kendi elleriyle Beyrut'u ve Güney Lübnan'ı Gazze'ye ve Han Yunus'a çevirecek" diye konuştu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Netanyahu, İsrail'in kuzeyindeki askerleri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamada, "Eğer Hizbullah topyekûn bir savaş başlatmaya karar verirse o zaman kendi elleriyle Beyrut'u ve Güney LübnanGazze'ye ve Han Yunus'a çevirecek" ifadesini kullandı.

MATTAT SALDIRISI SONRASI SERT SÖZLER

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Yoav Gallant ile İsrail’in kuzeyindeki askerleri ziyaret etti. Netanyahu ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, Lübnan’ı tehdit etti. Netanyahu, “Eğer Hizbullah topyekun bir savaş başlatmaya karar verirse o zaman kendi elleriyle Beyrut'u ve buradan çok uzak olmayan Güney Lübnan'ı Gazze'ye ve Han Yunus'a çevirecek" dedi.

Netanyahu söz konusu açıklamayı Lübnan’dan ateşlenen bir tanksavar füzesi nedeniyle İsrail’in Lübnan sınırındaki Mattat'ta bir İsrailli sivilin hayatını kaybetmesi sonrası yaptı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow