hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pakistan'da seçim öncesi gerginlik arttı! Bir siyasetçi daha gözaltına alındı

  Pakistanda seçim öncesi gerginlik arttı Bir siyasetçi daha gözaltına alındı
  expand
  KAYNAKİHA

  Pakistan Adalet Hareketi Partisi (PTI) Başkan Yardımcısı Shah Mehmood Qureshi’nin gözaltına alındığı bildirildi. Öte yandan Imran Khan’a 5 yıl siyasi yasak getirilmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pakistan Adalet Hareketi Partisi (PTI) Başkan Yardımcısı Shah Mehmood Qureshi, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da gözaltına alındı. Parti Sözcüsü Zulfi Bukhari yaptığı açıklamada Qureshi’nin gözaltına alınmasının özel nedeninin net olmadığını ifade etti.

  Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Qureshi’nin gözaltına alınmasını kınayan Bukhari, “O, bir basın toplantısında şu anda Pakistan'da sürmekte olan tüm tiranlığa ve seçim öncesi hilelere karşı PTI’nın duruşunu gösterdiği için gözaltına alındı” dedi. Qureshi’nin gözaltına alınma nedeni ise ülkede yapılacak seçimlerdeki herhangi bir ertelemede mahkemeye itiraz edeceğini açıklaması ile bağlantılı olduğu düşünülüyor.

  ESKİ LİDERE YASAK GETİRİLMİŞTİ

  Pakistan Adalet Hareketi Partisi (PTI), lideri Imran Khan’a devlet hediyelerini satma, mal varlığını gizleme suçlamalarını içeren Toshakhana davasında 5 yıl siyasi yasak getirilmiş, Khan 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Khan, 2018 yılında göreve gelmesinin ardından geçtiğimiz yılın nisan ayında parlamentoda yapılan bir güven oylamasının ardından düşmüştü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow