Palmira ağır bombardıman altında

Palmira ağır bombardıman altında

Suriye ve Rusya ordusu, IŞİD'in elinden alınan Palmira şehrini hava saldırıları ve ağır silahlarla bombardımana tuttu. Rusya Savunma Bakanlığı, son 24 saatte 100'den fazla IŞİD militanının vurulduğunu açıkladı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ve yerel medya, birden fazla bölgede IŞİD’e karşı büyük bir saldırı olduğunu belirtti. Patlamaların yaşandığı şehrin görüntülerinde binalardan dumanların çıktığı, tank ve silahlı araçlarla civardan ateş açıldığı görüldü.


Suriye ordusuyla birlikte hareket eden Rusya, Palmira’da savaş uçaklarıyla IŞİD’i hedef aldı. Rus Savunma Bakanlığı şehrin çevresinde son 24 saatte, IŞİD’e ait 158 hedefin ve 100’den fazla IŞİD militanının vurulduğunu belirtildi.


Palmira yok oluyor


Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden Rami Abdulrahman, Suriye ordusu ve Rusya'nın bir arada hareket ederek, Palmira’nın eski kent de dahil olmak üzere üçte birini ele geçirdiğini belirtti.


Suriye ordusu Palmira kalesini ele geçirdi


Palmira kalesi bir yıldır IŞİD'in elindeydi. Ancak Suriye ordusu, geçen Mayıs ayından bu yana işgal altında bulunan Palmira antik kentini geri aldı. Esad birliklerinin hafta içindeki ilerlemesiyle kentin kalesi ordunun eline geçti.


 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS