hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika haberi: Putin'den Wagner ayaklanmasıyla ilgili açıklama: Gitmelerine izin vereceğim

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son dakika haberine göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ulusa sesleniş konuşmasında, "Ayaklanmanın organizatörleri ülkelerine ihanet ederek, yanlarında olanlara da ihanet etmiş oldular. İsyancılar askerlerin birbirlerini öldürmesini istediler, Kiev’in istediği de buydu. Rusya halkına desteği için teşekkür ederim, bu gösterdi ki Rusya’da iç karışıklık çıkarılmasına yönelik her eylem başarısızlığa mahkumdur." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya Devlet Başkanı Putin, "Wagner güçlerinin çoğu vatansever kişiler, her ne şekilde olursa olsun bastırılacaktı. Kan dökülmesini önleyen Wagner komutanlarına teşekkür ederim. Ayaklanmanın organizatörleri ülkelerine ihanet ederek, yanlarında olanlara da ihanet etmiş oldular. Askerlerin birbirlerini öldürmesini istediler, Kiev’in istediği de buydu. Rusya halkına desteği için teşekkür ederim, bu gösterdi ki Rusya’da iç karışıklık çıkarılmasına yönelik her eylem başarısızlığa mahkumdur." dedi.

  "Sözümü tutacağım"

  Wagner üyelerine 'sözümü tutacağım' diye seslenen Putin, "Lukaşenko'ya çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Belarus'a gidecek Wagner üyelerine söz veriyorum, sözümü tutacağım." ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow