Putin'den NATO'ya "aşk"lı mesaj

Putin'den NATO'ya "aşk"lı mesaj

Ülkesinin NATO ile işbirliğini canlandırmak istediğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Ama her şey gerçek hayattaki gibi. Aşk, karşılık gördüğü zaman mutluluk verir. Bizimle işbirliği yapmak istenmiyorsa, biz ne yapalım” dedi. Rusya'nın Esad'a sığınma hakkı verebileceğini de ifade etti.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Bild gazetesine verdiği mülakatta, “Rusya NATO ile yeniden işbirliği yapmak istiyor. Bunun için yeteri kadar neden ve fırsat var” dedi.

Putin sözlerini “Ama her şey gerçek hayattaki gibi. Aşk, karşılık gördüğü zaman mutluluk verir. Bizimle işbirliği yapmak istenmiyorsa, biz ne yapalım”, diyerek sürdürdü.

"Rusya'ya kulak vermekte fayda var"

Sekizler Grubu buluşmalarına yeniden katılabilmeyi arzuladığını da belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Bu buluşmalar yararlı oluyordu. Çünkü farklı görüşleri öğrenmekte ve Rusya'ya kulak vermekte fayda vardır”, görüşünü dile getirdi.

2014 yılında Kırım'ın Rusya tarafından ilhak etmesinin gerginliğe yol açması nedeniyle Rusya Yediler Grubu ülkeleri tarafından zirve buluşmalarına davet edilmiyor.


''Esad'a sığınma hakkı verilir mi?''


Röportajda Putin'e "Eğer gerçekten seçim olursa ve Esad kaybederse Rusya Esad'a sığınma hakkı verir mi?" diye soruldu.


Putin bu soru için henüz erken dedi. Ancak Rusya'ya sığınan eski CIA ajanı Edward Snow'den örneğini veriyor.


"Esad'a sığınma hakkı tanımanın Snowden'e bu hakkı tanımaktan çok daha kolay olacağiını" ifade etti.


Suriye liderinin iç savaş boyunca hatalar yaptığını kabul ettiğini söyleyen Putin yine de ülkeyi kimin yöneteceğine karar verme hakkının Suriye halkında olduğuna dikkat çekti. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS