hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Putin'den vatandaşlık istemişti: ABD’li boksör Kevin Johnson muradına erdi

  Putinden vatandaşlık istemişti: ABD’li boksör Kevin Johnson muradına erdi
  expand
  KAYNAKİHA

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslenerek Rusya vatandaşı olmak istediğini söyleyen ABD’li boksör Kevin Johnson’a vatandaşlık verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz sene nisan ayında Rus boksör Vyacheslav Datsik’i mağlup ettikten sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Rusya vatandaşlığı isteyen 44 yaşındaki ABD’li boksör Kevin Johnson, resmen Rusya vatandaşı olup muradına erdi. Putin’in 9 Ocak’ta imzaladığı kararname ile Rusya vatandaşı olmaya hak kazanan Johnson, başkent Moskova’daki Rusya İçişleri Bakanlığı’nda düzenlenen bir törenle yeni kimlik ve pasaportunu aldı.

  Rusya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İrina Volk yaptığı açıklamada, “Bugün Moskova’daki Rusya İçişleri Bakanlığı Merkez Binası’ndaki meslektaşlarım resmi törenle Rusya Federasyonu vatandaşının pasaportunu, profesyonel boksör Kevin Johnson'a takdim etti” dedi.

  TÖRENE PUTİN TİŞÖRTÜYLE KATILDI

  Törene üzerinde Putin’in resminin bulunduğu bir tişörtle katılan Johnson yaptığı konuşmada, “Başkan Putin’e iltifat olarak adımı değiştirmeye karar verdim. Artık Vladimir Putin’in ‘onuruna’ Kevin Vladimirovich’im. Şaka değil, yüzde 100 Rus’um” ifadelerini kullandı.

  Putinden vatandaşlık istemişti: ABD’li boksör Kevin Johnson muradına erdi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  RUS DEVLET BAŞKANI PUTİN'E SESLENMİŞTİ

  Rus boksör Datsik’i mağlup ettikten sonra kendisine uzatılan mikrofondan Putin'e seslenen Johnson, “Sayın Vladimir Putin eğer izliyorsanız ve duyuyorsanız, ben Kevin Johnson, "Hayat boyu sürecek bir değişiklik yapmaya gerçekten hazırım. Başkana seslenmek istiyorum, saygın Vladimir Putin eğer izliyorsanız ve duyuyorsanız, ben Kevin Johnson, kariyerime buraya tam olarak yerleşerek devam etmek istiyorum. Onayınızla Rus pasaportu almak ve Rusya'nın evim olmasını istiyorum" demişti.

  Johnson, daha önce Dünya Boks Konseyi (WBC) dünya şampiyonu olmuştu. Bugüne kadar 60 kez ringe çıkan Johnson, 36 galibiyet, 22 mağlubiyet ve 2 beraberlik elde etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow