Restoranlara çocukların girmesi yasaklandı

Restoranlara çocukların girmesi yasaklandı

İtalya'da 5 yaşından küçük çocukların restoranlara alınmamasını içeren uygulama hızla yayılıyor.

İtalya'da 5 yaşından küçük çocukların bazı restoranlara girmesi yasaklandı. Roma'da " La Fraschetta del Pesce" balık restoranının başlattığı uygulama hızla diğer kentlerde de giderek yayılıyor.
 
Restoran'ın sahibi C.D çocukların sürekli ağlamalarının veya salonda koşuşturmalarının,  masaların altına girmelerinin diğer müşterileri fazlasıyla rahatsız ettiğini hatırlatarak "Aileler bu tür taşkın yapan çocuklarını hoşgörü ile karşılayınca, hatta savununca kaos yaşanıyor ve ciddi, ateşli münakaşalara tanık olunuyor" dedi. Restoranlara her türlü puset ve bebek arabası da sokulamayacak.

 Restoran kapılarına "Buraya bebekler ve 5 yaşından küçük çocuklar giremez" uyarıları bulunan simgeleri yapıştıran restoran sahibinin bu uygulaması sonrası bir yerel radyo istasyonunun yaptığı bir ankette yüzde 67 haklı bulundu.
  Girit ve İbiza Adalarında bazı turistik oteller ve restoranlarda "Childfree" sadece çocuksuz müşteri kabul ettiklerini biliniyor. Thomas Cook Havayolları da yine bazı charter seferlerinde kabine bebek ve küçük çocukları almıyor.     


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS