hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rusya ve Irak anlaştı!

  Rusya ve Irak anlaştı
  expand

  Rusya'nın Suriye'de IŞİD mevzilerini vurması, teröristlerin Irak'a kaçmasına neden oldu. Moskova ve Bağdat Irak'ta IŞİD'i vurmak için anlaştı. Açıklama Irak parlamentosu, Ulusal Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkanı Hakim el Zameli'den geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İran haber ajansı Fars'ın haberine göre, El Zameli, data merkezinin yönetilmesi ve Suriye'den Irak'a geçen militanların vurulması konusunda Irak Rusya ile anlaştı dedi. İbrahim Tatlıses'ten 'bana oy vermeyin' mesajı Tahir Elçi hakkında flaş gelişme

  Bu anlaşma, Bağdat'ta Irak, İran, Suriye ve Rusya ile kurulan IŞİD'e karşı 4'lü ittifakın ardından gerçekleşiyor. Bu dört ülke geçtiğimiz ay Bağdat bir koordinasyon merkezi kurmuştu.  İpek Koza Holding'e kayyum atanıyor

  Suriye ve Irak'ta IŞİD'e karşı bir yılı aşkın süredir operasyon düzenleyen ABD öncülüğündeki koalisyonun etkisiz kalmasından şikayetçi olan Bağdat yönetimi, Şam'ın yaptığı gibi Moskova'dan yardım isteyebileceğini açıklamıştı. Donald Trump: "Saddam ve Kaddafi hayatta olsaydı dünya çok daha iyi olurdu"

  Bağdat'ın bu tavrından sonra ise ABD'nin nasıl yol izleyeceği merak konusu.

  ABD Rusya'nın Irak'ta IŞİD'e operasyon düzenlemesi halinde kendi operasyonlarını devam ettirmesinin zorlaşacağını açıklayarak bağdat'ı 'ya Rusya ya biz' seçeneği arasında bırakmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow