hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sığınma kampında tecavüz ve gasp dehşeti

  Sığınma kampında tecavüz ve gasp dehşeti
  expand
  KAYNAK DHA

  Midilli'nin Moria sığınmacı kampında 19, 20 ve 24 yaşlarında 3 Cezayirli göçmen, bir Faslı göçmene cinsel saldırıda bulundu. Dehşet verici bir diğer olay da 16 yaşındaki refakatsiz Pakistanlı bir çocuğun 17 yaşlarındaki 4 kişi tarafından tecavüze uğraması...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  25 yaşındaki gence tecavüz eden ve 320 euro gasp eden, Cezayirliler polis tarafından yakalandı.
  Attığı golü 'boğaz kesme' hareketiyle kutladı
  Çalınan paranın tümü 19 yaşındaki hırsızın üstünde bulununca üçü de gözaltına alındı. Gözaltındaki suçluların Midilli Savcılığı'na sevk edilmesi bekleniyor.

  Avukatlar davadan çekildiler

  Moria sığınmacı kampında dehşet verici bir olay daha yaşandı.

  16 yaşındaki refakatsiz Pakistanlı bir çocuk, 17 yaşlarında dört kişi tarafından tecavüze uğradı. Pakistanlı tecavüzcüler yaptıklarını cep telefonlarıyla kaydederek, şiddet olayını ve tacizi gözler önüne serdi.

  Taciz olayı çocuğun kendisi tarafından dile getirilince, mağdur çocuk doktor muayenesinden geçirildi ve tecavüz kanıtlandı.

  Bunun üzerine 4 Pakistanlı gözaltına alındı, delil teşkil eden cep telefonlarına da el kondu.

  Şok geçiren 16 yaşındaki çocuk psikolog gözetimi altına alındı. Dört Pakistanlının müdafaasını üstlenen avukatlar dava dosyasını okuduktan sonra davadan çekildiler.
   
  Sınır Tanımayan Doktorlar refakatsiz çocukların Moria sığınmacı kampından uzaklaştırılmaları gerektiğini bir kez daha tekrarladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow