hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika haberi: ABD-Kanada sınırında patlama meydana geldi

  KAYNAKİHA

  Son dakika haberine göre; ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü’ndeki patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı açıklandı. ABD basınında yer alan haberlerde, FBI’ın söz konusu patlamayı “terör saldırısı” girişimi olarak ele aldığı aktarıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD-Kanada sınırındaki Niagara Şelalesi yakınlarındaki köprüde bulunan kontrol noktasında bir aracın patlamasının ardından ABD ile Kanada arasındaki sınır kapısı kapatıldı.

  ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü’nden ABD'ye geçiş yapan bir araçta meydana gelen patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı açıklandı. Hayatını kaybeden 2 kişinin patlamanın meydana geldiği araçta bulunduğu, yaralanan kişinin ise sınır devriyesi personeli olduğu ifade edildi.

  Son dakika haberi: ABD-Kanada sınırında patlama meydana geldi

  FBI patlamayı “terör saldırısı” girişimi olarak ele alıyor

  ABD basınının isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberlerde, FBI’ın söz konusu patlamayı “terör saldırısı” girişimi olarak ele aldığı aktarılarak, patlama nedeniyle ABD-Kanada arasındaki 4 köprüde geçişlerin durdurulduğu belirtildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üst düzey bir ABD yetkilisi basına yaptığı açıklamada, aracın yüksek hızla seyrettiğini ve köprüden geçiş yaptığı sırada bir elektrik direğine çarptığını aktararak, patlamanın kazanın ardından meydana geldiğini ifade etti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow