Son dakika: İngiltere Başbakanı'ndan teröristin kimliğiyle ilgili açıklama

Son dakika: İngiltere Başbakanı'ndan teröristin kimliğiyle ilgili açıklama

İngiltere Başbakanı Theresa May, ülkesini kana bulayan saldırının ardından açıklamalarda bulundu. May, olayın 'terör saldırısı' olduğunun kesinleştiğini belirtirken, teröristin yalnız mı yoksa bir grupla mı hareket ettiğinin henüz netlik kazanmadığını ifade etti.

İngiltere Başbakanı Theresa May, güvenlik toplantısının ardından gazetecilere bir açıklama yaptı. May, saldırıyı bir kişinin gerçekleştirdiğini söyledi ve bunun bugüne kadar İngiltere'nin kuzeyini hedef alan "en kötü saldırı" olduğunu belirtti.


İngiliz başbakan ayrıca, saldırganın kimliğinin tespit edildiğini ancak soruşturma devam ettiği için şu aşamada bunun açıklanmayacağını da sözlerine ekledi. May, "menfur terör saldırısı" olarak tanımladığı patlamada, hayatını kaybeden 22 kişinin arasında çocukların da bulunduğunu ifade etti.


May, "Tehdit seviyesi ciddi olarak değerlendirilmeye devam ediyor. Bu da yeni bir terör saldırısının gerçekleşmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu gösteriyor" dedi.


Manchester Bölgesi Emniyet Müdürlüğü, saldırıyla bağlantılı olduğu şüphesiyle 23 yaşında bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.


Ayrıntılar geliyor...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS