Son dakika... Putin: ABD'nin yaptırımları Çin'in ekonomisini durdurmak üzerine kurulu

Son dakika... Putin: ABD'nin yaptırımları Çin'in ekonomisini durdurmak üzerine kurulu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülke televizyonlarından canlı yayınlanan geleneksel Direkt Hat programında halkın sorularını yanıtlıyor.

Rus lider Putin her sene geleneksel katıldığı programda halkın ve gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Rus basının haberine göre Kremlin, bu yıl çağrı merkezlerine 1,5 milyondan fazla soru gönderildiğini açıkladı. Putin'e yöneltilen sorular için saatini neden sol yerine sağ koluna taktığı da ülke ekonomisine yönelik sorular da soruluyor.


Putin programda, ABD-Çin arasındaki ticaret savaşları sorusu üzerine "ABD'nin yaptırımları Çin'in gelişen ekonomisini durdurmak üzerine kurulu" ifadelerini kullandı. Huawei'nin ABD tarafından kara listeye alınması hakkında da konuşan Putin "ABD, Çin’i Huawei yoluyla zayıflatmayı hedefliyor" dedi.


Rusya'ya yönelik yaptırımlar ve ekonomi üzerine konuşan Putin 'Rusya ekonomisinin 'dış şoklar' nedeniyle zarar görse de geçmişe göre gelişme gösterdiğini' ifade etti.


15 yaşındaki bir gencin çevre ve ekoloji sorularını da yanıtlayan Putin "Çöp sorunu ülkemizde de giderek derinleşiyor. Yeni paketler üretilip, daha fazla plastik kullanılıyor. Bu kesinlikle çözüm üretilmesi gereken önemli bir konu" dedi. Fotoğraf: Reuters


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS