Son dakika... Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağı İran'da düştü

Video: Son dakika... Ukrayna Havayolları'na ait yolcu uçağı İran'da düştü

İran'dan Ukrayna'nın Kiev kentine gitmek üzere hareket eden Ukrayna Hava Yolları'na ait içerisinde 176 kişinin bulunduğu yolcu uçağı, kalkıştan kısa süre sonra düştü. 167 yolcu ve 9 mürettebattan sağ kurtulan kimsenin olmadığı bildirildi. İran'daki Ukrayna Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada ilk tespitlere göre uçağın motordaki teknik arıza nedeniyle düştüğü, terör saldırısı ihtimali üzerine durulmadığı belirtildi.

Ukrayna Hava Yolları'na ait Boeing 737 tipi 180 kişiyi taşıyan yolcu uçağı, İran'ın başkenti Tahra'nın 40 kilometre güneyindeki İmam Humeyni Havalimanı'ndan, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere kalkış yaptıktan kısa süre sonra irtifa kaybederek İran'ın Parand bölgesine düştü. 


İran Acil Yardım Kurumu Başkanı Kulivend, yolcuların ve mürettebatın cesetlerini olay yerinden topladıklarını ve adli tıp kurumuna göndereceklerini ifade etti.


Tahran İmam Humeyni Havalimanı Sözcüsü Ali Kaşani de 170 olarak açıklanan yolcu sayısını 167, 10 olarak açıklanan mürettebat sayısını da 9 olarak güncelledi.


İran'daki Ukrayna Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada ilk tespitlere göre uçağın motordaki teknik arıza nedeniyle düştüğü, terör saldırısı ihtimali üzerine durulmadığı belirtildi.


DÜŞME ANLARI KAYDEDİLDİ


Uçağın düşme anları amatör kameralarca kaydedildi. İran International TV kanalında yer alan bu görüntülerde uçağın havada ateş aldığı ve düştüğü anda da gökyüzünü aydınlatan bir patlamanın yaşandığı görüldü.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS