Soyadını kullanınca büyük tepki gördü, kaldırma kararı aldı

Soyadını kullanınca büyük tepki gördü, kaldırma kararı aldı

Mafya 'Babalar Babası'nın kızı Paris’te açtığı 'Corleone' adlı lokantanda Riina soyadını kullanınca büyük tepki gördü, kaldırma kararı aldı.

Sicilya Mafya’sının en gaddar babası olarak tanımlanan Toto Riina’nın kızı Lucia Riina, Paris’te açtığı 'Corleone' lokantası büyük tepki çekince soyadını silmek zorunda kaldı.

Mafyanın merkezi sayılan Corleone kasabasındaki 'Cosa Nostra' yer altı yapılandırmasının lideri olarak yıllarca savaş açtığı İtalyan devletine büyük zarar veren ve bu nedenle adı 'Canavar', 'Zalim' ve 'Cellat'a çıkan Salvatore (Toto) Riina’nın kızı Lucia, Paris’te sanat etkinliklerinin de yapıldığı 'Corleone' lokantasına adı ve babasının mirası soyadını da eklemişti.

Palermo savcıları, Giovanni Falcone ve Paolo Borsellino’ya suikastler düzenleyerek öldürten Toto Riina'yı 1993 yılında bir ihbar üzerine yakalamış, 17 Kasım 2017’e 24  kez müebbet hapis cezasını çektiği Parma cezaevinde ölmüştü.

Kızı Lucia Riina, Paris’te açtığı lokantanın adının belediyece sakıncalı görülmesi üzerine "Benim suçum ne? O’nun yolu başka, benim yolum başkaydı. Babamla tek bağım soyadımızdı" dedi.

'Le Parisien' gazetesine konuşan 'Babaların Babası'nın kızı Lucia, konu ile ilgili şunları söyledi: "Ben bir sanatçıyım, ressamım, ayrıca 2 yaşında bir kız çocuğunun annesiyim. Beni buraya dostum sanatçı Pascal Fratellini davet etti ve projesini anlattı. Eşimle birlikte sanat eserlerinin de sergileneceği bu entelektüel lokantayı 5 Kasım’da açtık. Hayatımın büyük bir bölümünün geçtiği 'Corleone' kasabasının adını verdik ve sonunda adımı soyadımı ekledik. Maalesef bu kimilerini rahatsız etti. Biz burada mafya toplantıları düzenlemiyoruz, kirli parayı aklamıyoruz, gizli işler çevirmiyoruz. Babamın adıyla polemik yaratmak dışında adımın babamınkiyle anılmasını, mafya ile çağrışım yapmasını istemiyorum. Uyarılar üzerine lokantanın adı sadece 'Corleone' kalacak ve miras olarak taşıdığım soyadım silinecek."

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS