Son dakika... Suriye ordusundan DEAŞ'a ağır darbe

  1. Dünya
Son dakika... Suriye ordusundan DEAŞ'a ağır darbe
Son dakika... Suriye ordusundan DEAŞ'a ağır darbe

Suriye ordusunun, DEAŞ'ın Humus kentindeki en büyük kalesinde kontrolü ele geçirdiği belirtildi.

Sputnik'in haberine göre, Suriye ordusunun ve müttefik güçlerin, DEAŞ'ın Humus kentindeki son kalelerinden biri olan, Deyr ez Zor karayolu üzerindeki el Suhna kasabasını tamamen özgürleştirdiğini belirtti.

Suriyeli kaynak, istihkam birliklerinin söz konusu bölgede patlayıcı madde olup olmadığını kontrol ettiğini ifade etti. Suriye ordusunun Humus-Rakka sınırında IŞİD'e ait bazı köyleri özgürleştirdiği ifade edildii

Sputnik'in sorularını yanıtlayan Suriyeli askeri kaynak, Humus-Rakka sınırında operasyon düzenleyen Suriye ordusu birliklerinin bazı köyleri kurtardığını belirtti.
Kaynak, "Suriye ordusu ve müttefik güçler, Suriye çölünde başarıyla ilerliyor. Birlikler, Humus-Rakka sınırındaki el Kadir kasabasının güneyine, IŞİD militanlarına 20 kilometre mesafeye ulaştı. 21 kilometre daha ilerleyen Suriyeli birlikler, Hurbet Mekman ve el Kadir kasabalarını teröristlerden temizledi" dedi.

Suriyeli askerlerin Rakka'nın güneydoğusu yönünde 12 kilometre ilerlediğini de aktaran kaynak, bir köyün ele geçirildiği operasyon sonucunda çok sayıda militanın öldürüldüğünü, 3 tank, otomatik silah yüklü 13 araç ve 7 bomba yüklü aracın imha edildiğini, IŞİD'e ait 2 tank ile bazı topçu sistemlerine el koyulduğunu bildirdi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS