Syriza'da şok istifa!

Syriza'da şok istifa!

Radikal Sol İttifak Partisi'nın (SYRIZA) milletvekili veAvrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Vekili Nikos Hundis istifa etti.

Hundis, Yunanistan Meclisi'ne gönderdiği mektubunda, milletvekili görevinden istifa ettiğini bildirdi.Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapan Hundis, Dışişleri Bakan Vekili görevine atanmıştı. Hundis, Yunan hükümetinin kreditörlere sunduğu reform paketi önerilerine destek vermişti. Hundis'in istifasını internet sitelerinden duyuran yunan basını Başbakan Aleksis Çipras'ın çok yakında hükümet değişikliğinegideceğini belirtti.


Adı rüşvet olayına karışan MHP'li meclis üyesi istifa etti


Öte yandan, Çipras'ın Brüksel'den bugün Atina'ya dönmesinden sonra ülkede kurtarma paketi üzerinde tartışmalar başladı. Söz konusu kurtarma paketinin önümüzdeki iki gün içinde Yunanistan Parlamentosu üzerinde yoğun bir baskı oluşturması bekleniyor. Parlamento, en geç çarşamba gününe kadar toplanarak Avro Bölgesi Liderler Zirvesi'nde sağlanan anlaşmayla birlikte, bankaların sermaye yapısının yeniden düzenlenmesini oylaması gerekiyor.


Bursa Büyükşehir Belediyesi genelev iddiasına yalanladı


Radikal Sol İttifak Partisi'nden (SYRIZA) bazı milletvekilleri kurtarma paketine karşı çıkıyor. Tam bir anlaşma sağlanabilmesi için reform önerilerinin yasalaştırılması gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS