Tesla otomobil sürücüsünü hastaneye yetiştirdi

Tesla otomobil sürücüsünü hastaneye yetiştirdi

ABD'de yaşanan olayda, akciğer embolisi geçiren Joshua Neally isimli sürücü, Tesla otomobili tarafından hastaneye yetiştirildi.

Joshua Neally, X Model Tesla aracıyla evinden işine giderken karnında ve göğsünde inanılmaz bir acı hissetti. 37 yaşındaki avukat ambulans çağırmak yerine aracını otopilota alarak hastaneye gitmeye karar verdi.


Putin ile Erdoğan'ın görüştüğü Konstantin Sarayı'nın önemi


BBC Türkçe'de yer alan habere göre Neally, Slate dergisine Tesla model aracının kendisini hastanenin acil kapısına giden yola getirdiğini söyledi. Akciğerler embolisi geçiren Neally'nin akciğerlerde damarı tıkanmıştı ve bunun sonucu oldukça ölümcül olabilirdi. Doktorlar otoparka kadar aracını kullanmak durumunda kalan Neally'e şanslı olduğunu söylediler.


Ahmedinejad'dan Obama'ya mektup


Mayıs'ta Florida'da S Model Tesla aracını süren bir kişi kendine doğru gelen kamyonu fark etmedi ve kaza ölümcül oldu.


Temmuz ayında ise bir sürücünün X Model aracı yoldan sapıp otoban kenarındaki ahşap bariyerlere çarpmıştı. Tesla bu kazadan kurtulan sürücünün arabanın özelliklerinin doğru kullanılmadığını savundu.


RTÜK evlilik programlarıyla ilgili kararını verdi


Ancak Joshua Neally otopilotun hayatını kurtardığını söyledi.


Neally KY3 kanalına "Bu deneyimi yaşadığım için çok minnettarım. Araba kullanırken tekrar böyle bir şey olursa, bilincimi kaybedersem veya arabayı kullanacak durumda olmazsam bile kimseye veya bir yere çarpmayacağımı biliyorum" dedi.


ABD'nin Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Kurumu yaşanan kazalar nedeniyle sürücüsüz araç teknolojisini incelemeye aldı.


Tesla'nın aracı inceleme altında


Tesla'nın sürücüsüz araç teknolojisi otomatik olarak şerit değiştirip trafiği algılayabiliyor ancak Amerika'da yaşanan iki kaza nedeniyle hâlâ dikkatle incelenmekte.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS