Trump'ın Başdanışmanından Gülen yazısı

Trump'ın Başdanışmanından Gülen yazısı

Trump'la birlikte Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin nasıl bir seyir izleyeceği merak edilirken, Trump'ın Başdanışmanı tarafından Fetullah Gülen ile ilgili dikkat çekici bir makale yayınlandı. Makalede, 'Gülen'e sığınak sağlamamalıyız' denildi.

Donald Trump başkan olunca karikatürler


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü


Hürriyet gazetesinin haberine göre, Trump'ın zafer konuşmasında kürsüden adını anarak teşekkür ettiği, 2012- 2014 arası ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat Ajansı'nın direktörlüğünü yürüten, emekli Korgeneral Mike Flynn, bir yayın organına, "Müttefikimiz Türkiye bir krizde ve desteğimize ihtiyacı var" başlıklı bir makale yazdı.


Makalede, "ABD ve Türkiye arasındaki öncelikli çekişme nedeni, Pensilvanya'da oturan karanlık İslami molla Fetullah Gülen. Gülen'in küresel ağı, terör ağının tehlikeli uyuyan hücre tanımına uygun işaretler içeriyor " denildi.


Makalede, "Türkiye'nin bakış açısına göre de Washington, Türkiye'nin Usame Bin Ladin'ine yataklık ediyor" diyen Mike Flynn, "11 Eylül saldırılarından sonra Usame Bin Ladin'in Türkiye'de bir sayfiye kasabasındaki güzel bir villada yaşadığını duysak ne yapardık, ona güvenli bir sığınak sağlamamalıyız. Bu krizde, gerçek dostlarımızın kimler olduğunu hatırlamak bizim için zorunlu" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS