Trump'ın korktuğu oldu: Artık o da itirafçı

Trump'ın korktuğu oldu: Artık o da itirafçı

ABD'de 2016 seçimlerinde Trump'ın kampanya müdürlüğünü yapan Paul Manafort'un Özel Savcı Robert Mueller'le anlaşmaya yakın olduğu iddia edilmişti. Reuters'ın duyurduğu habere göre, Mueller ile Manafort anlaştı. ABD basının ulaştığı bilgilere göre savcı Mueller ile Manafort anlaştı.

Reuters'ın yakın kaynaklara dayandırdığı haberde, geçtiğimiz ay yargılandığı davada suçlu bulunan Manafort'un ikinci bir dava sürecini yaşamamak için savcılıkla anlaşmaya vardığı duyuruldu. 

Washington'da federal mahkemeye çıkarılan Manafort, ABD aleyhine gizli anlaşma yapmak ve adaleti engellemek için komplo kurmak suçlarını kabul etti.

Seçimin ilk gününden bu yana Rusya suçlamalarına maruz kalan Trump için ikinci bir darbe oldu. Geçtiğimiz haftalarda Trump'ın eski özel avukatı Michael Cohen de savcıyla anlaşıp itirafçı olmuştu.

Eski kampanya müdürünü geçtiğimiz aylarda öven tweetler atan Trump, "Michael Cohen'in aksine o, bir anlaşma almak için hikayeler uydurmayı reddetti. Bu cesur adama büyük saygı duyuyorum" demişti.

Manafort'un da itirafçı olmasının ardından Trump henüz bir açıklama yapmadı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS