Trump'ın 'Sanders' endişesi: ABD Başkanı seçimler için istediği rakibi açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, Kasım seçimlerinde Demokrat Parti rakibi olarak kimi tercih ettiğini açıkladı.Trump, Beyaz Saray’da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Trump, Bernie Sanders’ın “gerçek destekçiler”i olduğuna işaret ederek, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokrat rakibi olarak eski New York Belediye Başkanı milyarder Michael Bloomberg’i tercih edeceğini söyledi.

Trump, "Seçimlerde Sanders yerine Bloomberg’e karşı yarışmayı tercih ederim. Çünkü Sanders’ın destekçileri gerçek. Bloomberg ise insanları satın alıyor" değerlendirmesinde bulundu.


Trump: Sanders’ın destekçileri gerçek, Bloomberg ile yarışmayı tercih ederim
ABD Başkanı Trump, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde eski New York Belediye Başkanı milyarder Michael Bloomberg’i tercih edeceğini söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump, Bernie Sanders’ın “gerçek destekçiler”i olduğuna işaret ederek, 3 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokrat rakibi olarak eski New York Belediye Başkanı milyarder Michael Bloomberg’i tercih edeceğini söyledi.

Trump, Beyaz Saray’da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bu akşam New Hampshire eyaletinde ara seçimlerin yapılacağını anımsatan Trump, “Seçimlerde Sanders yerine Bloomberg’e karşı yarışmayı tercih ederim. Çünkü Sanders’ın destekçileri gerçek. Bloomberg ise insanları satın alıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Azil soruşturmasında kendisi aleyhine ifade veren ve geçen hafta görevden alınan Ulusal Güvenlik Konseyi yetkilisi Alexander Vindman hakkında da konuşan Trump, askeri yetkililerin Vindman’ı soruşturması gerektiğini savundu. Trump, Vindman’ın görevden alınmasına ilişkin, “Bu türden başka görevden almalar da olacak.” ifadesini kullandı.
Demokratların New Hampshire ara seçimleri

Demokratların kendi adaylarını seçmek için bugün New Hampshire eyaletindeki gerçekleştirdikleri ara seçimi Trump'ın rakip olarak çekindiği Bernie Sanders kazandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS