Trump'ın görevi bırakmadan son planı: "Gitmeden ailesine önleyici af isteyecek"

ABD'de seçimler sona erdi ancak karmaşa ve iddialar tüm hızıyla sürüyor. Mevcut Başkan Donald Trump'ın görev süresi dolmadan çocukları, damadı ve avukatı için af hazırlığında olduğu iddia edildi.ABD'de Donald Trump'ın, başkanlık koltuğunu Biden'a bırakmadan önce; çocukları, damadı ve avukatı Rudy Giuliani için af hazırlığında olduğu iddia edildi.

New York Times'ta yer alan habere göre Trump, ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden'ın; çocukları Donald Trump Jr., Eric Trump, Ivanka Trump ve aynı zamanda baş danışmanı olan damadı Jared Kushner'i hedef alarak intikam isteyebileceğinden endişelendiğini yazdı.

Donald Trump Jr., 2016'daki kampanya sırasında babasının rakibi Hillary Clinton hakkında 'zarar verici bilgiler' sunma iddiası ve 'Ruslarla olan temasları' nedeniyle özel Danışman Robert Mueller tarafından soruşturuluyordu, ancak kendisine herhangi bir suçlama yöneltilmemişti.

Trump'ın damadı ve danışmanı olan Jared Kushner'ın da güvenlik izni almak için Ruslar ile temasları hakkında federal yetkililere yanlış bilgi verdiği belirtilmişti.

Trump’ın diğer çocukları Eric ve Ivanka Trump hakkında neden endişelendiğin ise henüz belli olmadığını belirtildi.

Ancak ABD medyasına göre 'önleyici af' planınının çok bir geçerliliği yok.

New York Times'a göre Trump her ne kadar önleyici af çıkarmayı düşünse de söz konusu durum, eyalet veya yerel suçlara karşı kişilere herhangi bir koruma sağlamıyor.

Öte yandan Trump’ın avukatı Giuliani ise af talebi iddialarına 'tamamen yalan' yorumunda bulunurken, Giuliani’nin avukatı Robert Costello, "Bu soruşturma hakkında bir endişesi yok çünkü yanlış hiçbir şey yapmadı. İlk günden beri aynı tutumdaydık” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS