Trump'tan öfke dolu sözler: Beni aptal gibi gösteriyorsunuz

Trump'tan öfke dolu sözler: Beni aptal gibi gösteriyorsunuz

ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın zamanda gerçekleşen bir toplantıda yardımcılara ve kabine bakanlarına sert tepki gösterdiği ortaya çıktı.

Trump'ın yakın zamanda gerçekleşen bir toplantıda, sınıra duvar konusunda başarısız politika izlediklerini düşündüğü yardımcılara ve kabine bakanlarına sert tepki gösterdiği ortaya çıktı.


Independent'ın haberine göre Trump, Meksika’ya sınırların tamamen kapatılması çağrısında bulunduğu Mart ayındaki Oval Ofisi toplantısında, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve eski İç Güvenlik Sekreteri Kirstjen Nielsen’in de dahil olduğu yetkililer ile bir araya geldi.Toplantıda bir ara ortamın iyice kızışması üzerine Trump öfkelendi ve "Beni aptal gibi gösteriyorsunuz. Bu benim sorunum" dedi.


Olay Julie Hirschfeld Davis ve Michael D Shear'ın "Sınır Savaşları: Trump'ın Göç Saldırısı" adlı kitabında da ayrıntılarıyla yer aldı. The New York Times'ta yayınlanan kitabın bir başka alıntısına göre Trump, daha önce bir çelik bariyer için yapılmış olan sözleşmelere rağmen, Meksika sınırında bir çimento duvarı istediğini söyledikten sonra Nielsen ile fikir ayrılığına düştü. Nielsen, “Efendim, kelimenin tam anlamıyla bunun mümkün olduğunu sanmıyorum" yanıt vermesi üzerine Trump öfkelendi. Bu süreç sonrasında Trump 'değişiklik yapmak' istediğini söyleyerek Nielsen'in istifasını istedi.


Kitapta Trump'ın Oval Ofis toplantılarına dair çok sayıda ayrıntılara yer verildiği belirtilirken Trump yönetiminden iddialara ilişkin bir yanıt verilmedi. 


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS