hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trump'tan tepki çekecek tweet: "O bölgede 3000 kişi ölmedi"

  Trumptan tepki çekecek tweet: O bölgede 3000 kişi ölmedi
  expand

  ABD Başkanı Trump sosyal medya hesabından tartışma yaratacak açıklamalara devam ediyor. Trump son açıklamasında Porto Riko'daki meydana gelen iki kasırgada 3000 kişinin öldüğü iddialarını reddetti ve 'yalan haber' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz sene Porto Riko'yu vuran kasırgada resmi rakamlar geçtiğimiz ay açıklanmış ve son yıllarda görülen en şiddetli kasırgada 3000'e yakın kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. 

  Rusya'da muhalif grubun üyesi zehirlendi

  ABD Başkanı Trump ise Florence Kasırgası'nın beklendiği şu günlerde yine tartışılacak bir tweet attı. 

  Trump sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Porto Riko'daki Maria Kasırgası'nda 3000 kişinin öldüğü haberlerini kabul etmedi.

  Trump yaptığı açıklamada "Adadan ayrıldığımda, kasırga o bölgeyi vurduktan SONRA, ölü sayısı 6-18 arasındaydı. Sayı sonrasında da artmadı. Ama uzun zaman geçtikten sonra bir anda ölü sayısına dair, 3000 gibi yüksek rakamlar vermeye başladılar…" dedi.

  Tweetlerine kasırga hakkıda konuşmaya devam eden Trump, "Bu sayılar tamamen beni kötü göstermek isteyen Demokratların işi. Orada yaşlılıktan ölen bile olsa listeye eklediler. Kötü politika. Ben Porto Riko'yu seviyorum" dedi.

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow