Twitter o hesapları dondurdu

Twitter o hesapları dondurdu

Twitter, Amerikalı aşırı sağcı "alt-right" hareketinin pek çok üyesinin hesabını dondurdu. Hesabı dondurulanlar arasında beyaz milliyetçi bir düşünce kuruluşunun başkanı da bulunuyor.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'Başkanlık' açıklaması


DEAŞ'a Rakka yakınında büyük darbe


Sosyal medya devi konu hakkında bir açıklama yapmadı fakat Twitter hafta başında kullanıcıların nefret içerikli paylaşımları şikayet etmelerini sağlayacak yeni yöntemleri duyurmuştu.


Alt-right üyeleri genel olarak göç, çok kültürlülük ve küreselleşme konularında sert söylemlere sahip.


Politik doğruluk ve feminizmi de hedef alan hareket, ABD'deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ı desteklemişti.


'Temizlik operasyonu'


Hesabı dondurulanlar arasında kendini 'Amerika'daki Avrupalıların kimlik ve geleceğine' adamış bir yapı olarak tanımlayan Ulusal Siyaset Enstitüsü (National Policy Institute - NPI) başkanı Richard Spencer'da bulunuyor.


NPI'ın kendi hesabı ve enstitüye bağlı internet gazetesi Radix Journal'ın hesabı da donduruldu.


Spencer, YouTube'a yüklediği videoda "Bu uygulama, devam eden büyük bir temizlik anlamında kurumsal Stalizm'dir. İnsanları fikirlerine göre temizliyorlar" dedi.


Trollük yapmayan birçok üyenin de yasaklandığına dikkat çeken Spencer Twitter yerine Gab adlı platformu kullanmayı planladığını söyledi.
İngiltere'ye girişi yasaklanmıştı


İngiltere Başbakanı Theresa May, 2016 başında içişleri bakanı olduğu dönemde Spencer'ın İngiltere'ye girişini, düşüncelerinin "topluluklar arası şiddete yol açabileceği gerekçesiyle" yasaklamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS