hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Üç baltık ülkesi anlaştı! Flaş Rusya kararı

  Üç baltık ülkesi anlaştı Flaş Rusya kararı
  expand
  KAYNAKİHA

  Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından, Estonya, Letonya ve Litvanya, güvenlik endişelerinin artması nedeniyle Rusya ve Belarus ile olan sınırlarına yeni savunma sistemleri inşa etme konusunda anlaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken, Rusya'nın saldırganlığı Baltık ülkelerinde güvenlik endişelerini artırdı. Estonya, Letonya ve Litvanya, bölgedeki artan endişeler sonucunda yeni savunma sistemleri inşa etme konusunda anlaşma yaptı.

  Üç baltık ülkesi anlaştı Flaş Rusya kararı

  RUSYA VE BELARUS SINIRINA SAVUNMA SİSTEMİ İNŞA EDİLECEK

  Estonya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Letonya’nın başkenti Riga’da bir araya gelen 3 Baltık ülkesinin bakanlarının önümüzdeki yıllarda askeri tehditlere karşı caydırıcı olması için savunma sistemleri inşa edilmesi konusunda anlaştığı aktarıldı. Açıklamada sistemlerin Rusya ve Belarus sınırında inşa edileceği vurgulanırken, detaylı bilgi paylaşılmadı. Estonya Savunma Bakanı Hanno Pevkur ise, “Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, ekipman, mühimmat ve insan gücünün yanı sıra sınırda savunma sistemlerine de ihtiyaç olduğunu gösterdi” açıklamasını yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "BALTIK SAVUNMA HATTI'NI KURACAĞIZ"

  Letonya Savunma Bakanı Andris Spruds anlaşmanın imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, “NATO’nun Doğu kanadını savunmak ve düşmanlarımızın hareket özgürlüğünü engellemek için Baltık Savunma Hattı’nı kuracağız” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow