Ünlü fenomen tanınmaz halde! Sokaklara düştü, gözyaşlarına boğuldu

Evsiz insanların durumlarından dolayı 'çok rahat' olduklarını iddia eden milyoner iş adamının kızı ve sosyal medya fenomeni Isabella James, birkaç günlüğüne sokaklara düştü gözyaşlarına boğuldu.Isabella James, İngiltere'de herkesin imreneceği lüks yaşama sahip bir genç kadın.
Hayatı boyunca lüks hayattan çıkmayan Isabella, sokaklarda yaşayan bazı insanların evsiz olmakla 'rahat' olduklarını ve bir yere 'kalkıp gitme'yle uğraşmak istemediklerinden böyle devam ettiklerini düşünüyordu. Genç kadın "Oralarda çok fazla uyuşturucu ve alkol var. Evsizler o yaşamdan kurtulmak için daha fazlasını yapabilir. İnsanların sahip olduğu parayı size öylece vermesini bekleyemezsiniz" diyerek de sokakta yaşayan ve dilenen insanları anlamadığını belirtiyordu.
İş Psikolojisi alanında yüksek lisans yapan ve 'yetenek avcısı' olarak çalıştığını belirten 21 yaşındaki Isabella James, yaşam tarzı ile ilgili olumsuz yorumlara cevaben şımartılmış bir 'prenses' olmadığını kanıtlamak istedi.
Genç kadın İngiltere'de özel bir kanalda yayınlanan 'Rich Kids Go Homeless' adlı zengin gençlerin birkaç günlüğüne yoksul insanlarla beraber kaldığı bir programa katıldı.
Yurt dışında yılda 6 egzotik geziye çıkan, 8 bin sterlinlik (62 bin TL) çantalarla dolaşan ve başarılı yarış pilotu Seb Morris ilişki yaşayan Isabella bu hayatını bir kenara attı ve birkaç günlüğüne 'anlamadığını' belirttiği sokakta yaşayan insanların arasına katıldı.
Isabella bölgenin tehlikeli yerlerinden sayılan Stratford'da sokakta bir kartonun üzerinde uyumaya çalıştı ve günü evsiz bir kadınla geçirdi. Genç kadın yemek ihtiyacını da yalnızca kilisenin dağıttığı çorba ile geçirdi. Genç kadın bir araba yıkayıcıda çalışmak istedi ancak yoksul insanların çoğu gibi kimliksiz kalınca burada da fırsat verilmedi.
Isabella bir süre sonra dilenmeye başladı ve 45 sterlin topladı, bu şekilde günlerini geçirmeye çalıştı. Ancak bir süre sonra pes ederek gözyaşlarına boğularak "Kendimi tamamen dağılmış hissediyorum" dedi.
Isabella yaşadıklarının ardından "Bazı zor gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldım ve o hayalimdeki balon patladı. Fikirlerim yanlış çıktı. İş bulmanın ya da kalacak bir yerin olmasının bu kadar zor olacağını bilmiyordum" diyerek yanıldığını anlattı.
Yaşadıklarının boşuna olmadığını kanıtlamaya kararlı olan Isabella, kendisini sokakta yaşamaktan başka çaresi olmayan insanlara yardım etmeye adayacağını ve evsizlerin kimliğini almalarını kolaylaştırmak için hükumetle görüşüp kanunun değişmesi için çabalayacağını ifade etti.
Geçtiğimiz yıl İngiltere'de evsiz sayısının geçen yıla göre yüzde 4 artarak 320 binin üzerine çıktığını açıklanmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS