Ünlü grubunun 8 yıl önceki paylaşımı tartışma yarattı: 2019'da güvende kalın

ABD'li ünlü müzik grubu My Chemical Romance 2013 yılında dağılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda bir araya geldiklerini açıklayarak heyecan yaratan grubun 8 yıl önceki Twitter paylaşımı herkesi şaşırtırken, komplo teorisyenlerini de harekete geçirdi.ABD'li rock grubu My Chemical Romance'in 8 yıl önceki Twitter paylaşımı sosyal medyayı ikiye böldü.
2013 yılında dağılan grup geçtiğimiz günlerde yeni paylaşımla bir araya geldiklerini duyurmuştu ve hayranları büyük heyecan yaşamıştı.
Grubun 2011 yılındaki bir paylaşımı ise heyecanın yerini şaşkınlığa bıraktı.
Grubun 13 Ocak 2011'ta "Merhaba Şili, sizi seviyoruz. 2019'da güvende kalın" dediği paylaşım sosyal medyada komplo teorisyenlerini harekete geçirdi.
Komplo teorisyenlerini harekete geçiren olayın nedeni ise tweetin geçtiği 2019'da Şili'deki karışıklıklar... Şili'de Ekim ayından bu yana zamlara yönelik protestolar tüm ülkeye yayılmış ve şiddet olaylarına dönüşmüştü.

Şili Devlet Başkanı Pinera, gösterilerin şiddetlenerek devam etmesi üzerine bazı bölgelerde 'acil durum' ilan etmiş, ordu da aynı bölgeler için sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurmuştu.
2011 yılında ülkede yine eylemlerin olması ve aynı sene içerisinde grubun kıyamet sonrasını bahsettiği 'Danger Days' adlı albümüne bir gönderme olduğu düşünülse de pek çok kişi bunun bir 'öngörü' olduğunu iddia ediyor.
Tweete ilişkin gruptan ise herhangi bir yorum yapılmadı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS