Yemin töreninde kıyafetleriyle siyasi mesaj verdiler

Trump'ın Beyaz Saray'dan ayrılması ve Biden'ın yemin töreni dün dünyada en çok konuşulan olay oldu. Yemin törenindeki kıyafetleri ise herkesin dikkatini çekti.Seçimleri kazanarak Donald Trump'ı mağlup eden Joe Biden ile Başkan Yardımcısı Kamala Harris, yeminlerini ederek göreve resmen geldiler.

Törene katılan isimler arasında Donald Trump yoktu ancak ABD'nin eski başkanları Barack Obama ve Bill Cilinton yemin töreninde Joe Biden'a destek vermek için hazır bulundu. Aynı şekilde Cumhuriyetçi partili eski başkan George W. Bush ve eşi Laura da törene katıldı.

Törende en çok konuşulan olaylardan biri de Beyaz Saray'ın yeni ve eski First Lady'leri ile Başkan Yardımcı Kamala Harris'in kıyafet tercihleri oldu.

Joe Biden'ın eşi Dr. Jill Biden, Başkan Yardımcısı Kamala Harris, eski First Lady'ler Michelle Obama ve Hillary Clinton, Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi şıklıklarıyla konuşuldular. Ancak konuşulan sadece kıyafetler değil aynı zamanda hepsinin kıyafet seçimindeki renkler oldu.

Beyaz Saray'ın tüm kadınları adeta sözleşmişçesine yemin töreni için benzer renklerde ve vurgulu ton geçişlerine sahip kıyafetler tercih etti.

ABD'nin yeni Başkan Yardımcısı Kamala Harris tarihi gün için mor rengi tercih etmişti.

Eski First Lady ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Harris gibi mor rengi tercih etmişti.

ABD'nin önceki First Lady'si, 44. Başkan Barack Obama'nın eşi Michelle Obama ise bordo renk tercih edenler arasındaydı.

Mavi ve tonları ABD'de demokratların simge rengi kabul edilirken, kırmızı cumhuriyetçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir renk.

Politika ve moda yorumcularına göre bunun altında ABD halkına ve dünyaya verilen bir mesaj vardı.

Yorumculara göre mor gibi tonlar kırmızı ve mavi rengin karışımı olduğundan dolayı bu şekilde 'birleştirici' bir mesaj verilmesi amaçlandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS