Zirvenin ikinci gününe damga vuran kareler

ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada ve İtalya'nın yer aldığı 45. G7 Zirvesi’nin ikinci gününün sonunda toplu fotoğraf sonrası liderler ve eşlerinin samimi görüntüleri dikkat çekti



ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Fransa, Kanada ve İtalya'nın yer aldığı 45. G7 Zirvesi, Fransa'nın güneybatısındaki Biarritz kentinde düzenleniyor.
ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada'nın liderlerinin bir araya geleceği zirvenin ana teması eşitsizlikle mücadele olarak belirlendi. Zirvede güvenlik, iklim değişikliği, kadına şiddet ve cinsiyet eşitliği gibi konuların ele alınacağı belirtildi.
Liderler, zirvenin ikinci gününde "Uluslararası Ekonomi/Ticaret ve uluslarası güvenlik konusunda takvim oluşturma" ve "Eşitsizlikle mücadele" ve "G7'nin Afrika ile ortaklığı" konulu oturumlara katıldı.
Zirvenin üçüncü gününde ise "İklim, çeşitli canlılar ve okyanuslar" ve "Dijital dönüşüm" başlıklı oturumlar düzenlenecek.
Zirvenin ikinci gününde yapılan görüşmeler sonrası basın mensuplarına ortak fotoğraf verildi. Fotroğraf sonrası liderler ve eşleri arasındaki samimi görüntüler dikkat çekti.
ABD Başkanı Donald Trump ve Brigitte Macron'ın birbirini öperken Emmanuel Macron'un bakışları sosyal medyanın gündemine oturdu
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS