e-Okul VBS giriş: MEB sınav sonuçları sorgu sayfası

e-Okul VBS giriş: MEB sınav sonuçları sorgu sayfası

e-Okul VBS giriş: MEB sınav sonuçları sorgu sayfası

e-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş üzerinden MEB'e bağlı olan okullarda sınav sonuçları, devamsızlık bilgileri sistemde gözükebiliyor. İlk dönem son sınava giren öğrenciler, sınav sonuçlarını görebilirken, 'Takdir, Teşekkür hesaplama' kurumun resmi sayfasında yapılamıyor. Sınavların hemen ardından birçok öğrenci okul notları aktif bir şekilde sistemde görülüyor. Devamsızlık durumunu veliler yakından takip ediyor. İşte sınav sonuçları sorgulama sayfası...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlk dönemin bitmesine az bir süre kalırken, Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim-öğretim döneminde kullandığı sistem üzerine gerek öğrenciler gerek veliler "sınav notları, devamsızlık bilgileri"ni yakından takip ediyor. 18 Eylül’de başlayan eğitim maratonunun bitmesine az bir süre kala sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan sisteme göre hızlı bir şekilde sonuçlara bakabiliyor. Sistemde haftalık ders programı, devamsızlık bilgisi, sınav tarihleri, kitaplar, yıl sonu notları, mezuniyet notları, davranış notları mevcut. Peki sisteme nasıl giriş yapılır?

e-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Sayfa açıldığında iki giriş bulunmakta: Yönetim Bilgi Sistemi ve Veli Bilgilendirme Sistemi. Veliler ve öğrenciler, sağ tarafta yer alan “Veli Bilgilendirme Sistemi”ne, güvenlik kodu olan fotoğrafta yer alan rakamları eksiksiz bir şekilde girmesi gerekiyor. Rakamlar girildikten sonra Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasını giriyor. Son olarak okul tarafından verilen öğrenci okul numarası girilir ve giriş butonuna basılır.

SÖMESTR YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?

Giriş yapıldıktan sonra öğrencilere ait olan fotoğraflar çıkar, oradan veli veya öğrenci kendi (çocuğu) fotoğrafını seçerek giriş otomatik olarak yapılır. Sisteme giriş yapıldıktan sonra eğitim gören öğrencinin tüm bilgileri görülebilmektedir. Bilgiler: Not bilgileri, devamsızlık bilgisi, ders programı, sınav tarihleri ve şube yazılı ortalamaları.

SİSTEME GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MOBİL UYGULAMALARI

Sistem sadece internet üzerinden değil android ve ios işletim sistemleri sayesinde cep telefonu üzerinden girilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi uygulaması Veli Bilgilendirme Sistemini cep telefonu işletim sistemine göre indirilebiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

e-Okul İOS için TIKLAYINIZ

e-Okul Android için TIKLAYINIZ