2020 KYK yurt başvurusu ne zaman? KYK burs başvurusu hangi tarihte başlayacak?

A A

29.09.2020 - 15:01 Son Güncelleme:

2020 KYK yurt ve burs başvurusu için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yapılacak resmi açıklama beklenmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan kurum KYK yurt başvurusu ile üniversite öğrencilerine kalacak yer konusunda, KYK burs başvurusu ile de maddi olarak destek sağlayacak. Peki, KYK yurt ve burs başvurusu ne zaman başlayacak?

2020 KYK yurt başvurusu ne zaman? KYK burs başvurusu hangi tarihte başlayacak?

KYK yurt ve burs başvuru süreci için üniversite öğrencilerinin geri sayımı sürüyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerin de uzaktan eğitime devam etmesinin ardından başvurular ileri tarihlere alınmıştı. Peki, üniversite öğrencilerinin merakla beklediği süreç hangi tarihte başlayacak?

2020 KYK BURS VE YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YÖK'ün üniversitelerin akademik takvimlerini açıklamasının ardından gözler GSB KYK başvurularına çevrilecek.

YÖK’ten yapılan son açıklamada “üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.” ifadelerine yer verilmişti.

Dolayısıyla KYK başvurularının ekim ayı içerisinde ya da sonrasında başlaması bekleniyor.

KYK yurt ve burs başvurularının net olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz belli değil. Tarihlerin Yükseköğretim Kurulu'nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğümüzün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecektir. Gelişmeler Bakanlığımızın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.