hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2024 AUZEF telafi/bütünleme sınav tarihi! AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak?

  2024 AUZEF telafi/bütünleme sınav tarihi AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak
  expand

  İstanbul Üniversitesi bünyesine bağlı açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler için telafi/bütünleme sınavı tarihleri açıklandı. Sınav merkezi tercihleri işlemleri 17 Ocak 2024 Çarşamba saat 23.59’a kadar https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılacak. Peki, AUZEF bütünleme sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bütünleme sınavı tarihi, İstanbul Üniversitesi'nde okuyan açık öğretim öğrencileri tarafından sorgulanıyor. İstanbul Üniversitesi tarafından bütünleme sınavı tarihleri duyuruldu. Sınavlar, Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğle olmak üzere toplam 3 oturumda gerçekleştirilecektir.

  AUZEF BÜTÜNLEME SINAVI NE ZAMAN?

  2023-2024 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı bütünleme sınavı 10-11 Şubat 2024 tarihlerinde 81 il ve KKTC’de bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. Açık öğretim programlarında dört (4) yanlış cevap, bir (1) doğru cevabı eksiltmektedir. (Yapılan her yanlış cevap için alınan toplam puandan 1,25 puan düşülmektedir.) Uzaktan öğretim programlarında başarı notu, hesaplama farklılığı nedeniyle bu kural uygulanmamaktadır. Ara/vize sınav sonuçlarının değerlendirmeye etki oranı %30, bitirme/bütünleme sınavının ise %70’tir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow