Son Dakika

29 Ekim bilgi yarışması giriş ekranı: MEB bilgi yarışması saat kaçta? Bilgi yarışması sonuçları ne zaman açıklanır?

A A

29.10.2021 - 14:00 Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü kapsamında bilgi yarışması düzenlenecek. Peki, MEB bilgi yarışması ne zaman, saat kaçta? İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması ile ilgili detaylar..

29 Ekim bilgi yarışması giriş ekranı: MEB bilgi yarışması saat kaçta? Bilgi yarışması sonuçları ne zaman açıklanır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenleniyor. Millî birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı millî bayramların coşkusunu yaşatmak, devlet, vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini güçlendirmek, Millî Mücadele, istiklal ve istikbal bilincini amaçlayan yarışmayla ilgili detaylar merak ediliyor.

MEB BİLGİ YARIŞMASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen yarışmaya başvurular 21 Ekim 2021 tarihi itibarıyla başladı. Cumhuriyetin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmaya başvuruların başladığı ve 29 Ekim'de saat 14.00'te yapılacak yarışma saatine 15 dakika kalana kadar devam edeceği kaydedildi.

Öğrenciler ogm.eba.gov.tr/yarisma adresi üzerinden başvurarak katılabileceği yarışmada dereceye gireceklerden birinciye fotoğraf makinesi ve plaket, ikinciye bisiklet ve plaket, üçüncüye ise akıllı saat ve plaket hediye edilecektir.

MEB BİLGİ YARIŞMASI GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

29 EKİM BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

Yarışma sonuçları 29 Ekim 2021 Cuma günü saat 21.00’de ogm.meb.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır. Ödüller, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğrencilerin okullarına gönderilecek ve Okul Müdürlüklerince öğrencilere tutanakla teslim edilecektir.