hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AÖL 3.dönem sınavları 2022 ne zaman, tarih belli oldu mu?

  AÖL 3.dönem sınavları 2022 ne zaman, tarih belli oldu mu
  expand

  Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sınavları ile ilgili yapılacak sınav açıklaması yakından takip ediliyor. MEB'in 2022 sınav takviminde yer alan bilgiye göre Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavları e-sınav olarak temmuz ayında gerçekleşecek. Peki, AÖL 3.dönem sınavları 2022 ne zaman, tarih belli oldu mu? İşte konuyla ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. ve 2. dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler 3. sınav tarihini beklemeye başladı. Ders seçimi ve kayıt işlemlerini nisan ayında tamamlayan öğrenciler, söz konusu sınava temmuz ayında katılım sağlayacaklar. İşte, 2022 AÖL 3. dönem sınavları hakkında bilgiler.

  AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

  MEB 2022 sınav takviminde yer alan bilgilere göre Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Sınavı temmuz ayında gerçekleşecek. e-Sınav olarak yapılacak olan sınavın kesin tarihi ilerleyen haftalarda açıklanacak. Henüz MEB'den açık lise sınavın tarihi hakkında bir duyuru yayınlanmadı. Açık Öğretim Lisesi 2022/3. Dönem sınavları online olarak tamamlanacak.

  Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılıyorlar. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremiyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AÖL DİPLOMASI NASIL VE NEREDEN ALINIR?

  Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

  Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

  AÖL 3.dönem sınavları 2022 ne zaman, tarih belli oldu mu

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow