hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı 2021 sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı 2021 sınav giriş belgesi yayınlandı mı
  expand

  DGS 2021 sınav yerleri için geri sayım başladı. Dikey Geçiş Sınavı önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak, sınav giriş belgesi hangi tarihte erişime açılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Dikey Geçiş Sınavı başvurularını geçtiğimiz günlerde almıştı. Sınavın gerçekleştirileceği tarihe yaklaşık 2 hafta bir süre kala adaylar sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki, DGS sınav yerleri hangi tarihte erişime açılır?

  DGS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (DİKEY GEÇİŞ SINAVI GİRİŞ BELGESİ)

  ÖSYM sınav yerlerini genellikle sınava 1 hafta kala erişime açıyor. Sınavın bu yıl 11 Temmuz’da gerçekleştirileceği göz önüne alınırsa DGS sınav yerlerinin 28 Haziran ile 2 Temmuz arasında açıklanacağı söylenebilir.

  Sınav giriş yerleri ile ilgili ÖSYM’den gelecek resmi açıklamalar kurumun internet adresi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek.

  Sınav yerleri diğer sınavlarda olduğu gibi kurumun AİS sayfası üzerinden erişime açılacak. ÖSYM AİS sayfasına TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan kişiler sınav giriş belgelerini görüntüleyebilecekler.

  11 Temmuz 2021 Pazar günü saat 10:15’te başlayacak olan sınava ilişkin yeni bir duyuru geldiğinde haberimizde yerini alacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow